Лазерна епіляція


Чим хороша лазерна епіляція? І ще багато цікавого про волосся і лазерах

chem-horosha-lazernaja-jepiljacijaЗ появою лазерних технологій в косметології багато процедур стали виконуватися легко. Слово «лазер» являє собою акронім (вид абревіатури), яке в російській мові вже давно стало самостійним словом. У буквальному сенсі «лазер» означає джерело світла з великою енергією, який можна сфокусувати і перетворити в вузькоспрямований пучок. Одним з методів лазерних технологій в косметології є лазерна епіляція.
Епіляція лазером - це один з найшвидших і дієвих способів прибрати зайве волосся раз і назавжди. Всього за кілька процедур можна домогтися гладкої і ніжної шкіри практично на будь-якій ділянці обличчя і тіла. При дотриманні всіх вимог до процедури, вона є абсолютно безпечний і не заподіює шкоди здоров'ю.

Як відбувається процес лазерної епіляції?

Під впливом лазерного променя, що проходить по стовбуру волоска, відбувається нагрівання клітин, містять меланін, і подальше руйнування волосяного фолікула. Шкірні покриви при цьому не ушкоджуються, а злегка нагріваються і швидко остигають. Лазерна епіляція дозволяє видалити тільки ті волоски, які відросли на 3-5 мм і видно на поверхні, тобто, знаходяться у фазі активного зростання (анагену). Але завжди є «запасні» або сплячі волосяні цибулини, які вступають у фазу анагена після процедур, тому для повного видалення небажаного волосяного покриву потрібне проведення декількох сеансів.

У разі темного волосся на темній шкірі або світлих (рудих) волосся на світлій шкірі бажаний ефект практично не досягається. Для отримання ефекту необхідні темні (темно русяве) волосся на світлій шкірі, тоді лазерний промінь буде поглинатися саме волоссям. Але сьогодні можна вирішити і ці завдання, для цього потрібно просто підібрати необхідний вид лазерної дії.

лазери, призначені для перманентного видалення волосся, випромінюють світло з такою довжиною хвилі, яка вибірково поглинається пігментом меланіном, містяться в волоссі і в епідермісі - самому поверхневому шарі шкіри. У «підходящого» кандидата вміст меланіну у волоссі значно вище, ніж в епідермісі. Теплова енергія руйнує сам волосся, а також ті клітини, з яких зазвичай волосся виростає заново. Крім того, епідерміс додатково охолоджується при проведенні процедури. При лазерної спалаху теплова енергія поглинається в основному волоссям, а на шкіру лазер практично не впливає.

Здатність лазера випускати промінь світла в дуже вузькому діапазоні довжини хвилі є ключовим фактором, що дозволяє безпечно проводити процедури лазерної епіляції. Системи IPL позбавлені цієї переваги, вони мають більш широкий спектр і впливають як на волосся, так і на навколишні їх структури шкіри. При цьому знижується ефективність і зростає ризик опіків.

Підготовка до лазерної епіляції і її проведення

Підготовка полягає в тому, що пацієнтові потрібно відростити волосся хоча б на 3-5 мм (на ділянках, де раніше використовувалися інші методи епіляції або депіляції). вибір довжини 3-5 мм теж не випадковий, так як саме в цьому випадку може бути гарантоване ефективність і якість процедури.

Невеликі ділянки шкірного покриву опромінюються лазером протягом певного проміжку часу. так, наприклад, зона «вусиків» обробляється всього 10-12 хвилин, Зона бікіні - 20-30 хвилин. Максимальний час займає обробка поверхні стегон - 1 час.

У пацієнтів з високим больовим порогом епіляція лазером може проводитися без анестезії, але є пацієнти з низьким больовим порогом, які не можуть терпіти навіть невеликий біль. У цьому випадку область впливу обробляється анестезуючу кремом.

Крім цього, сучасні лазерні установки оснащені насадками, за допомогою яких шкіра під час маніпуляції охолоджується, що зменшує її чутливість. Під час видалення волосся очі повинні бути захищені темними окулярами.

Результати після курсу процедур

lazernaja-епіляцію

які небажаніlazernaja-епіляцію-бікініе наслідки можуть виникнути?
Багатьох пацієнтів і особливо чоловіків цікавить не тільки питання про можливі больові відчуття, але і про наслідки даної процедури. Виникнення небажаних наслідків лазерної епіляції залежить від сприйнятливості шкіри і наявності у пацієнта алергічних реакцій. У цих випадках на шкірних покривах може виникнути гіперемія, яка зникає протягом декількох днів.

Крім почервоніння, пацієнти іноді скаржитися на появу набряків або синців, а також слідів від опіків у вигляді пухирів. Причин для цього дві - недавній і інтенсивний загар, і непрофесіоналізм лікаря-косметолога. Обидві причини цілком переборні. Засмагла шкіра і так отримала велику дозу ультрафіолетового випромінювання, а черговий потік світла може її пошкодити, тому після засмаги процедуру проводити не можна.

У другому випадку небажаний результат можна попередити, якщо підходити до вибору салону і фахівця, керуючись досвідом косметолога і рівнем його професіоналізму, а не дешевої і lazernaja-епіляцію-бабусядоступною ціною.

Слід згадати про пацієнтів з підвищеною рослинністю на шкірі, викликаної гормональними порушеннями. Щоб лазерна або будь-який інший вид епіляції допоміг впоратися з проблемою, потрібно усунути її першоджерело, а саме - гормональний дисбаланс. В іншому випадку волосся буде рости знову, навіть після кількох сеансів. За допомогою лазера можна досягти тільки м'якості волосків (при гірсутизмі).

негативні наслідки епіляції лазером

Що не можна робити після?
Щоб уникнути появи набряків і почервоніння косметолог відразу після лазерної епіляції завдає спеціальний засіб, зменшує подразнення шкіри. Також необхідно протягом декількох днів наносити на шкіру крем або лосьйон з метою її харчування і пом'якшення. Навіть в разі появи слідів від опіків (що буває дуже рідко) слід використовувати спеціальну загоює мазь (Бепантен, пантенол та інші). При дотримання всіх призначень ускладнення проходять через 7-10 днів.

Після лазерної епіляції також не рекомендуються такі дії:

Засмагати на сонці і відвідувати баню, сауну та солярій.
приймати антибіотики, гормональні засоби, нейролептики, сульфаніламідні й інші лікарські препарати.
Здирати скоринки від опіків, щоб не з'явилися осередки гіперпігментації або шрами.
Виходити на вулицю в сонячну погоду без нанесення сонцезахисного крему з SPF-захистом не менш 30 одиниць.
Види лазерів для епіляції
Головна відмінність в лазерних установках, застосовуваних в косметології, складається в довжині хвилі. Саме довжина хвиль визначає кінцевий результат і отримання бажаного ефекту.

Поширені запитання:

— Фотоепіляція або лазерна епіляція: що краще?

Фотоепіляція - це метод лазерної дії, в якому застосовуються промені широкого спектра хвиль - від 400 до 1200 нм. Процедури схожі між собою, але фотоепіляція є більш універсальним методом і застосовується там, де потрібно більш інтенсивний рівень впливу.

— Електроепіляція або лазерна епіляція: що вибрати?

Це абсолютно різні процедури, за допомогою яких можна досягти бажаного ефекту. Електроепіляція більше підходить для пацієнтів зі світлою шкірою і світлими (рудими) волоссям.

— Проводиться лазерна епіляція під час вагітності?

Найкраще в період вагітності не проводити ніякі маніпуляції, в тому числі навіть самі нешкідливі косметичні. Це пов'язано з тим, що віддалені результати після них не відслідковуються на жінках і дітях, а під час виношування дитини втручання в природний процес вагітності традиційно зведено до нуля.

— Чи шкідлива лазерна епіляція?

Процедура лазерної епіляції шкідлива не більше, ніж відвідування солярію.

— Чи дійсно волосся зникають назавжди?

що, але для цього шкіра повинна бути світлою, а волосся темними, щоб між ними утворився контраст і все промені були поглинені саме темним волоссям з високим вмістом пігменту меланіну.

— Скільки процедур потрібно зробити для повного видалення волосся?

Кількість процедур в кожному випадку визначає лікар-косметолог строго індивідуально. Для видалення невеликий рослинності вистачає від 1 до 3 процедур, а при сильному зростанні волосся може знадобитися проведення від 6 до 10 сеансів.

— Чи підходить лазерна епіляція мені?

І чоловіки, і жінки звертаються до фахівців з метою видалення небажаного волосся. Зазвичай процедуру проводять в найрізноманітніших зонах: пахви, зона бікіні, ноги, руки, спина, підборіддя, верхня губа і інші. Лазер вибірково нагріває темний пігмент - меланін. Тому, чим світліше шкіра і чим темніше і грубіше волосся - тим краще результати. Самі підходящі кандидати - люди зі світлою шкірою і темним волоссям. Чи не видаляються білі, сиві, Пушкова волосся. Дуже погано видаляються руде волосся.

— Який лазер краще для проведення епіляції?

Тип лазера підбирається в кожному випадку індивідуально з урахуванням типу шкіри, її кольору і стану волосся. Класифікація заснована на індивідуальній реакції шкіри на сонячне опромінення і розрізняє типи шкіри в залежності від ступеня опіку або засмаги, які відчуває людина.

Ось приблизний опис 6-ти типів шкіри по Фітцпатріку:

ТИП 1: Дуже світлий європейський (кельтський). шкіра ніжна, молочно-біла, часто з веснянками, колір волосся - рудий або дуже світлий, очі - світло-блакитні або зелені. Пігмент в шкірі таких людей утворюється в незначній кількості. Шкіра швидко обгорає і практично не загоряє.

ТИП 2: світлий європейський. шкіра світла, мало веснянок. очі світлі, волосся - світлі, русяве або каштанове. швидко обгорає, загоряє мінімально.

ТИП 3: темний європейський. Шкіра злегка смаглява, без веснянок. Очі найчастіше карі, волосся - темно-русяве, темно-каштанове. іноді обгорає, легко загоряє.

ТИП 4: Південно-європейський або середземноморський тип. шкіра smuglaya, з оливковою відтінком, очі і волосся темне. Практично не обгорають і дуже швидко загоряють. приклад: корінні жителі південно-європейських країн, іспанці, азіатські ігри.

ТИП 5: Середньо-східний тип. Дуже смаглява шкіра. Волосся і очі темні. Шкіра швидко загоряє, ніколи не обгорає. приклад: корінні жителі Індії, Китаю, інших країн Азії.

ТИП 6: афроамериканський тип. Дуже темна шкіра, волосся і очі - чорні. Шкіра ніколи не обгорає.

Олександритовий лазери є найкращим вибором для 1-3 типів шкіри;

Діодні - для 1-4 типів;

Neodimovиe - Dlya 4-6 типів.

*Неодимові лазери були спеціально розроблені для темних типів шкіри. наприклад, у пацієнтів з 5 і 6 типом шкіри можна використовувати інші типи лазерів. В цьому випадку, при використанні потужності, достатньою для видалення волосся, ризик опіків дуже високий.

І, звичайно ж, лазерна епіляція не повинна проводитися на засмаглій шкірі. При використанні будь-якого типу лазера це дуже важливий фактор для отримання найкращих результатів.